Pierwsze miejsce w „Buduj Bezpiecznie”

Budowa Budynków mieszkalnych na 144 mieszkania przy ulicy Leśnej 19-21 w Bydgoszczy, zdobyła Pierwszą Nagrodę w konkursie „Buduj Bezpiecznie”, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Konkurs wyróżnia budowy i pracodawców promujących przestrzeganie warunków BHP, przyczyniając się do wzrostu standardu bezpieczeństwa w sektorze budowlanym.

Nowoczesne budynki na 144 mieszkania powstające przy ul. Leśnej 19-21 to początek największej inwestycji deweloperskiej na terenie Bydgoszczy. Wielofunkcyjne osiedle Platanowy Park, poza dominującą funkcją mieszkaniową, składać się będzie również z powierzchni biurowych, usługowych, handlowych, hotelowych i obiektu kultury. Inwestorem jest spółka CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o.

Leśna 19-21 oddana do użytkowania

W pierwszy dniach grudnia 2015r. oddaliśmy do użytkowania 2 budynki mieszkalne na 144 mieszkania przy Leśnej 19-21 w Bydgoszczy.

Leśna 19-21 to początek największej inwestycji deweloperskiej w Bydgoszczy, Platanowego Parku, wielofunkcyjnego osiedla na niemal 10 hektarowym terenie przylegającym do ścisłego centrum.

Leśna 19-21 – dwa budynki mieszkalne – wielorodzinne, 5 – piętrowe o łącznej ilości 144 mieszkań. Budynki posiadają podziemne hale garażowe, w których zlokalizowane są miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Każdy z budynków składa się z 72 mieszkań, wyposażony w trzy klatki schodowe z windami od poziomu hali garażowej. Rozkładowe mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach od 26,90 m2 do 79,25 m2 pozwalają zaspokoić potrzeby mieszkaniowe zarówno singli, młodych małżeństw jak i dużych rodzin. Istnieje możliwość wykończenie mieszkań pod klucz.

więcej informacji na www.mieszkania.cdi.net.pl

Platanowy Park – nowoczesne osiedle z dominującą funkcją mieszkalną i uzupełniającymi funkcjami biurowymi, usługowymi, handlowymi, hotelarskimi, kulturalnymi. Inwestycja obejmująca kwadrat ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej została podzielona na kilka etapów, z których pierwszy został już rozpoczęty. Położona w niedalekiej odległości od centrum miasta z dala od miejskiego zgiełku a jednocześnie blisko szlaków komunikacyjnych, placówek oświaty, sklepów oraz zakładów opieki zdrowotnej.

W najbliższej okolicy znajdują się liczne tereny zielone. Teren osiedla będzie w pełni zagospodarowany z urządzoną zielenią i placem zabaw.

Nasza inwestycja to idealna propozycja dla osób ceniących sobie komfort mieszkania na spokojnym osiedlu oraz dla miłośników aktywnego wypoczynku w pobliżu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

więcej informacji na www.platanowypark.pl

Budowa Zakładu Produkcji Paliw Syntetycznych

ZADANIE: Budowa Zakładu Produkcji Paliw Syntetycznych z Bioetanolu – Przemysłowej instalacji produkcji 22.500 ton/rok paliw syntetycznych z bioetanolu z obiektami towarzyszącymi w Bogumiłowie, Gmina Kleszczów – Inwestor Zastępczy wraz z pełno branżowym Nadzorem Inwestorskim

INWESTOR: Ekobenz Sp. z o.o. Zimna 11, 20-204 Lublin

TERMIN REALIZACJI: Od listopad 2014 – trwa

Budowa hal magazynowych

ZADANIE: Budowa hal magazynowych wraz z placami składowymi i manewrowymi, drogami wewnętrznymi i infrastrukturą techniczną. Rozbudowa hali produkcyjno – magazynowej z zapleczem socjalno-technicznym, drogami wewnętrznymi, placami manewrowymi i parkingiem dla samochodów osobowych oraz infrastrukturą techniczną, zlokalizowaną w Gliwicach przy ul. Wyczółkowskiego 20 – Funkcja Inżyniera Kontraktu wraz z pełno branżowym nadzorem Inwestorskim

Budowa hal magazynowych wraz z placami składowymi i manewrowymi, drogami wewnętrznymi i infrastrukturą techniczną. Rozbudowa hali produkcyjno – magazynowej z zapleczem socjalno-technicznym, drogami wewnętrznymi, placami manewrowymi i parkingiem dla samochodów osobowych oraz infrastrukturą techniczną, zlokalizowaną w Gliwicach przy ul. Wyczółkowskiego 20 – Funkcja Inżyniera Kontraktu wraz z pełno branżowym nadzorem Inwestorskim.

INWESTOR: Roca Polska Sp. z o.o. 44-109 Gliwice, ul. Leona Wyczółkowskiego 20

TERMIN REALIZACJI: Od czerwiec 2015 – trwa

Budowa kompleksu Park Avenue w Warszawie

Zadanie: Budynek biurowy-usługowo-handlowy Park Avenue, Warszawa ul. Wspólna 70
Termin: 06.07.2016 r. – 04-05-2018 r.
Zakres: Nadzór Inwestorski
Powierzchnia zabudowy: 1 625,11 m2
Powierzchnia całkowita: 22 374,14 m2
Powierzchnia użytkowa: 19 459,87 m2
Kubatura: 84 530,13 m3

Platanowy Park Etap II

Otrzymaliśmy pozwolenie na rozpoczęcie budowy Etapu II Platanowego Parku. Budowa kolejnych dwóch budynków Leśna 24 i 26 potrwa do końca 2019 roku. 

Wkrótce elewacja na IMMOBILE K3

Otwarcie nowoczesnego biurowca w samym sercu miasta coraz bliżej. Właśnie zakończono stan surowy otwarty budynku. Na jego bryłę zużyto prawie 10 tysięcy m³ betonu i prawie 1300 ton stali zbrojeniowej.

– Obecnie przygotowujemy się do prac związanych z elewacją budynku. Właśnie montowane są rusztowania. Zakładamy, że pod koniec stycznia zaczniemy wykonanie fasad – mówi kierownik projektu budowy biurowca IMMOBILE K3 Maciej Daniel – elewacja jest skomplikowana, bo składa się z fasad szklanych, elementów blaszanych oraz wielu elementów kamiennych – dodaje. Z pewnością to właśnie fasada budynku będzie robiła największe wrażenie. Ciężar tafli szkła, które zostaną zamontowane, głównie od strony wschodniej, sięga do 850 kilogramów. Trwają również prace na poziomach podziemnych, gdzie wykonywane są między innymi roboty malarskie, instalacja oddymiająca czy izolacja stropu garażu.

Platanowy Park Etap I - oddany do użytku.

Leśna 20 i Leśna 22 już z nowymi lokatorami. Z oddanych do użytku 148 mieszkań, wolnych pozostało 25 lokali.
Dużym zainteresowaniem wśród klientów spotkał się program mieszkanie z gwarancją najmu.
Szczegóły można poznać na stronie Platanowego Parku.

Osiedle Uniwersyteckie - nowy adres w Fordonie

We wrześniu ruszyła budowa nowej inwestycji CDI Konsultanci Budowlani. W pobliżu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, pomiędzy ulicami Kaliskiego, Strzeleckiego i Akademicką powstanie Osiedle Uniwersyteckie - kompleks 15 kameralnych budynków. W pierwszym etapie zbudowane zostaną trzy czterokondygnacyjne bloki. W każdym zaprojektowano 36 mieszkań, dwie przestronne klatki schodowe oraz indywidualne garaże zlokalizowane w bryle budynku. Termin realizacji zaplanowano na koniec 2019 roku.