Dom przedpogrzebowy wraz z prosektorium i spopielarnią zwłok, Bydgoszcz

  • Opis realizacji
  • Lokalizacja
  • Referencje
Przy ul. Łochowskiej 69 w Bydgoszczy powstał dom przedpogrzebowy wraz z prosektorium oraz spopielarnią zwłok. Przy realizacji tej inwestycji CDI pełniło funkcję Inżyniera Kontraktu. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo „Zieleń Miejska” Sp. z o.o. Generalny Wykonawca został wyłoniony w przeprowadzonym przez CDI postępowaniu przetargowym. Przedmiotowa inwestycja jest jedyną tego typu w regionie. Najbliższe obiekty z funkcją spopielarni zwłok znajdują się w odległości ok. 120 km (Poznań), 170 km (Gdańsk), 230 km (Łódź) od planowanej inwestycji. Planowany okres trwania budowy to ok. 5 miesięcy. Inwestor zamierza rozpocząć działalność w maju 2012 r.
Obiekt został zaprojektowany jako budynek parterowy, niepodpiwniczony z parkingiem naziemnym. Spopielarnia została wyposażona w dwa najnowocześniejsze szwedzkie piece kremacyjne TABO VL-A-G. Piece kremacyjne firmy TABO spełniają najsurowsze europejskie i ogólnoświatowe wymagania dotyczące ochrony środowiska.
Pomieszczenia prosektorium i chłodni zostały wyposażone również przez doświadczoną w tej branży firmę REZON z Bydgoszczy, która funkcjonuje na rynku funeralnym już od ponad 20 lat. W ramach współpracy z Inwestorem CDI uzyskało pozwolenia i decyzje formalno-prawne niezbędne do realizacji inwestycji, przeprowadziło postępowanie przetargowe na wyłonienie pracowni projektowej oraz generalnego wykonawcy. CDI wykonało również profesjonalny biznes plan oraz uczestniczyło w procesie pozyskiwania finansowania dla przedmiotowej inwestycji.
Powierzchnia netto projektowanego obiektu 1 270,20 m2.